Biznes

katalog firm
 
Biznes Katalog - Home Mapa strony Kontakt
Biznes

Katalog Firm

Katalog biznesowy to zbiór firmowych witryn. Katalog oparty jest na profesjonalnym, rozbudowanym i wydajnym skrypcie. Wpisy umieszczane w katalogu są moderowane, to daje pewność że znajdują się w nim tylko wartościowe strony. Zachęcamy do umieszczania długich unikalnych opisów stron. Wpisy są darmowe, a to daje wspaniałą okazję do promocji Państwa firmy w Internecie.

     
                                   

Biznes News

  • 19-12-2017

Parasol ochronny dla instalacji, czyli zawór bezpieczeństwa w pigułce

Jak powszechnie wiadomo, z wodą nie wygrasz, szczególnie gdy ma ona bardzo wysokie ciśnienie. Podobnie jest z wszelkimi gazami oraz innymi substancjami ciekłymi, które mogą przysporzyć sporo kłopotów. Dlatego też tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie instalacji wodnych, gazowych oraz im podobnych przed zbyt wysokim ciśnieniem. Można to skutecznie zrobić, stosując wysokiej jakości oraz odpowiednie zawory bezpieczeństwa.

Mechanizmy zabezpieczające

Zawory bezpieczeństwa to elementy instalacji, których podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie najbardziej podatnych na uszkodzenia urządzeń przed nadmiernym wzrostem ciśnienia w całej instalacji. Zawory bezpieczeństwa instaluje się w praktycznie wszystkich systemach wodnych oraz gazowych, które zazwyczaj są zbudowane z różnego rodzaju orurowania, kotłów oraz zbiorników, w których gromadzone są ciecze i gazy o różnej temperaturze, gęstości oraz ciśnieniu. W każdym momencie może dojść do nagłego, gwałtownego wzrostu ciśnienia w instalacji, co może się skończyć nawet wybuchem i dość sporymi zniszczeniami w jej obrębie. W wyniku tego ucierpieć mogą osoby znajdujące się w pobliżu instalacji, więc tym bardziej montaż zaworów bezpieczeństwa jest jak najbardziej konieczny.

Zawory bezpieczeństwa można podzielić na dwie grupy:

  • zawory wysokociśnieniowe,
  • zawory niskociśnieniowe – stosowane jako mechanizmy zabezpieczające instalacje przed skutkami wystąpienia tzw. uderzenia hydraulicznego.

Zawory bezpieczeństwa mają przede wszystkim za zadanie pozwolić cieczy lub gazowi na opuszczenie obiegu instalacji i tym samym zmniejszyć oraz ustabilizować ciśnienie w całym systemie. Zawór bezpieczeństwa pozostaje otwarty do momentu, aż ciśnienie w instalacji nie osiągnie odpowiedniej wartości. Te elementy zabezpieczające system wodny lub gazowy są projektowane w taki sposób, aby mogły prawidłowo pracować w temperaturze dochodzącej nawet do 140 stopni Celsjusza, a mechanizm mógł się otworzyć, gdy ciśnienie przekroczy 3 bary. Oczywiście takie parametry w zaworach nie są standardem i mogą się one różnić wysokością dopuszczalnego ciśnienia oraz temperatury. Ciśnienie otwarcia zaworu może się wahać pomiędzy 1,5 a 6 bar.

Zazwyczaj zawory bezpieczeństwa są instalowane we wszelkiego rodzaju węzłach cieplnych (instalacja c.o. i c.w.u.), systemach kotłowych czy też układach sprężonego powietrza. Dotyczy to nie tylko sektora przemysłowego, ale również prywatnych inwestycji budowlanych. Zawory bezpieczeństwa montowane we wszelkiego rodzaju instalacjach muszą spełniać wytyczne PN-99/B-02414 oraz PN-76/B-02440.
           
     

Polecamy:

     

Ranking firm

Kancelaria Prawno-Patentowa NOVELPAT

śr. ocena: 4.99 oceniany: 560 razy

ILS Nieruchomości- POLSKA, BUŁGARIA i ..

śr. ocena: 4.92 oceniany: 237 razy

Pomorska Giełda Nieruchomości

śr. ocena: 3.86 oceniany: 284 razy

Kancelaria LEXIS

śr. ocena: 4.96 oceniany: 104 razy

Bilety do Anglii, autokary/autobusy

śr. ocena: 4.85 oceniany: 67 razy

Zobacz cały ranking

Wpisy wyróżnione

Osiedle domów Warszawa

http://www.terra-development.pl

Porównywarka ubezpieczeniowa

http://polskieubezpieczenia.pl/

Gabinet stomatologiczny Rzeszów

http://www.eurodentalclinik.pl/

Kwiaciarnia Rzeszów

http://www.tropikalnyogrod.pl/

Zdjęcia ślubne Warszawa

http://www.emhara.pl
     
 
 
     

Katalog firm poświęcony działalności biznesowej w Polsce. Baza danych i wyszukiwarka firm skupiająca biznes zarówno w większych miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańska, oraz w pozostałych miejscowościach.


Katalog Polskiego Biznesu