Biznes

katalog firm
 
Biznes Katalog - Home Mapa strony Kontakt
Biznes

Katalog Firm

Katalog biznesowy to zbiór firmowych witryn. Katalog oparty jest na profesjonalnym, rozbudowanym i wydajnym skrypcie. Wpisy umieszczane w katalogu są moderowane, to daje pewność że znajdują się w nim tylko wartościowe strony. Zachęcamy do umieszczania długich unikalnych opisów stron. Wpisy są darmowe, a to daje wspaniałą okazję do promocji Państwa firmy w Internecie.

     
                                   

Biznes News

  • 24-04-2018

Gdzie umiejscowić w kuchni piekarnik do zabudowy?

Szafki na buty
Szafki na buty
Piekarnik do zabudowy jest rozwiązaniem nowoczesnym i bardzo wygodnym. Na rynku można znaleźć obecnie wiele modeli tego rodzaju sprzętów, dlatego nie ma problemu z ich kupnem. Pytanie brzmi jednak - gdzie je umieścić w kuchni? Taką decyzję należy podjąć na początku, by odpowiednio zaplanować zabudowę.

Gdzie najlepiej jest montować piekarniki do zabudowy?

Tradycyjne, wolnostojące piekarniki stoją oczywiście na podłodze. Przyzwyczajenie do takiego stanu rzeczy spowodowało, że niektórzy nisko, pod płytą do gotowania, umieszczają także piekarniki w zabudowie. Takie rozwiązania wymuszają także kuchnie bardzo małych rozmiarów. Jednak w kuchniach większych (gdzie możliwa jest tzw. zabudowa słupkowa), okazać się może, że piekarnik wygodniej będzie umieścić wyżej - na wysokości wzroku. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet, wśród których wymienić można:

  • większą wygodę - do piekarnika nie trzeba będzie się schylać, co będzie prawdziwą ulgą dla każdego kręgosłupa,
  • komfort pracy - jedzenia znajdującego się w piekarniku będzie można pilnować "przy okazji", co jakiś czas "rzucając na nie okiem"; do piekarnika nie trzeba będzie specjalnie pochodzić i się schylać, wygodniej będzie także sprawdzać także parametry takie jak czas i temperatura pieczenia,
  • ergonomię - piekarnik znajdujący się na wysokości blatu roboczego sprawi, że łatwiejsze będzie wyjmowanie potraw: szczególnie tych dużych i ciężkich,
  • zwiększenie bezpieczeństwa - piekarnik, który otwiera się kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią nie będzie tak łatwo dostępny dzieciom, co zmniejszy ryzyko poparzeń.

Na jakiej wysokości umieścić piekarnik?

Decyzja ta zależy od kilku podstawowych wyznaczników, czyli tego:
  • jakie są przyzwyczajenia i preferencje domowników,
  • jak wyglądają możliwości techniczne pomieszczenia,
  • jak duża jest kuchnia,
  • ile jest sprzętów, które chce się ulokować przy danym piekarniku (np. kuchenka mikrofalowa, ekspres, rożen, itd.).

Kiedy w danym słupku zabudowy piekarnik będzie jedynym urządzeniem, to najlepiej zainstalować go na poziomie blatu roboczego, to znaczy około 80 centymetrów od podłogi. Jest to rozwiązanie najwygodniejsze, szczególnie dla piekarników z tradycyjnymi, czyli uchylanymi drzwiczkami. Trochę inaczej sytuacja wygląda przy piekarnikach z wysuwanym wózkiem. Te trzeba umieszczać niżej: by można było wygodnie wyjąć pieczone potrawy. Natomiast kiedy piekarniki do zabudowy znajdują się między innymi urządzeniami, to dobrze jest je umieszczać przynajmniej 50 cm nad podłogą (jeśli są sprzętem dolnym), albo na wysokości 95-100 cm (kiedy będą sprzętem "środkowym" - między dwoma innymi).
           
     

Polecamy:

     

Ranking firm

Kancelaria Prawno-Patentowa NOVELPAT

śr. ocena: 4.99 oceniany: 560 razy

ILS Nieruchomości- POLSKA, BUŁGARIA i ..

śr. ocena: 4.92 oceniany: 237 razy

Pomorska Giełda Nieruchomości

śr. ocena: 3.86 oceniany: 284 razy

Kancelaria LEXIS

śr. ocena: 4.96 oceniany: 104 razy

Bilety do Anglii, autokary/autobusy

śr. ocena: 4.85 oceniany: 67 razy

Zobacz cały ranking

Wpisy wyróżnione

Osiedle domów Warszawa

http://www.terra-development.pl

Porównywarka ubezpieczeniowa

http://polskieubezpieczenia.pl/

Gabinet stomatologiczny Rzeszów

http://www.eurodentalclinik.pl/

Kwiaciarnia Rzeszów

http://www.tropikalnyogrod.pl/

Zdjęcia ślubne Warszawa

http://www.emhara.pl
     
 
 
     

Katalog firm poświęcony działalności biznesowej w Polsce. Baza danych i wyszukiwarka firm skupiająca biznes zarówno w większych miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańska, oraz w pozostałych miejscowościach.


Katalog Polskiego Biznesu