Biznes

katalog firm
 
Biznes Katalog - Home Mapa strony Kontakt
Biznes

Katalog Firm

Katalog biznesowy to zbiór firmowych witryn. Katalog oparty jest na profesjonalnym, rozbudowanym i wydajnym skrypcie. Wpisy umieszczane w katalogu są moderowane, to daje pewność że znajdują się w nim tylko wartościowe strony. Zachęcamy do umieszczania długich unikalnych opisów stron. Wpisy są darmowe, a to daje wspaniałą okazję do promocji Państwa firmy w Internecie.

     
                                   

Biznes News

  • 05-04-2018

Europeizacja polskiej konstytucji

Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej (UE) w 2004 roku miało ogromne znaczenie nie tylko ze względów społecznych, ekonomicznych czy gospodarczych, ale również pod kątem prawnym. Rewolucja systemu prawnego po akcesji Polski do UE doprowadziła do pojawienia się kilku problemów natury prawnej, z którymi nasze państwo musiało sobie poradzić.

Ustawa zasadnicza dostosowana do procesu integracyjnego

Konstytucja RP z 1997 roku była przygotowana pod kątem prawnym do integracji z państwami Wspólnoty. Mowa tu o art. 90 i art. 91 ust. 3 ustawy zasadniczej. Treść art. 90 konstytucji mówi, że Polska może na podstawie umowy międzynarodowej przekazać organizacji międzynarodowej kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach (ust. 1) https://student.profinfo.pl/karta-produktu/polskie-prawo-konstytucyjne-zarys-wykladu,59040.html. Z kolei art. 91 ust. 3 konstytucji mówi, że prawo stanowione przez organizacje międzynarodową jest stosowane bezpośrednio, mając pierwszeństwo w przypadku kolizji z polskimi ustawami.

Istotne pytania

Po wstąpieniu Polski do struktur UE pojawiły się istotne pytania odnośnie konkretnych spraw regulowanych dotychczas przez Konstytucję RP. Po pierwsze, jaki jest stosunek ustawy zasadniczej Polski z uwagi na szczególny status UE, uważanej nie za organizację międzynarodową, lecz ponadnarodową? Po drugie, jakie są relacje pomiędzy Konstytucją RP a prawem materialnym UE w kwestii m.in. ekstradycji, prawa wyborczego czy tez emisji pieniądza? Po trzecie, jaka jest klasyfikacja źródeł prawa polskiego po wstąpienia do UE? Po czwarte, co z suwerennością Polski po dołączeniu do Wspólnoty?

Kosmetyczne zmiany

Wstąpienie Polski do UE i jej uczestnictwo w europejskim systemie konstytucyjnym w dużym stopniu wpłynęło na pełnienie przez polski parlament dotychczasowych funkcji. Pomimo tego, że inicjatywa ustawodawcza nadal w dużym stopniu należy do polskich podmiotów konstytucyjnych, to rzeczywisty proces ustawodawczy pochodzi od podmiotów zewnętrznych. Polska konstytucja, siłą rzeczy, uległa swoistej europeizacji pod względem interpretowania pewnych zasad konstytucyjnych. Naturalnym było również stworzenie nowych definicji odnośnie kompetencji oraz funkcji organów władzy państwowej zgodnych z nomenklaturą UE. Jednak w znacznej części ustawa zasadnicza nie uległa większym zmianom w porównaniu ze stanem sprzed wejścia Polski do struktur UE.
           
     

Polecamy:

     

Ranking firm

Kancelaria Prawno-Patentowa NOVELPAT

śr. ocena: 4.99 oceniany: 560 razy

ILS Nieruchomości- POLSKA, BUŁGARIA i ..

śr. ocena: 4.92 oceniany: 237 razy

Pomorska Giełda Nieruchomości

śr. ocena: 3.86 oceniany: 284 razy

Kancelaria LEXIS

śr. ocena: 4.96 oceniany: 104 razy

Bilety do Anglii, autokary/autobusy

śr. ocena: 4.85 oceniany: 67 razy

Zobacz cały ranking

Wpisy wyróżnione

Osiedle domów Warszawa

http://www.terra-development.pl

Porównywarka ubezpieczeniowa

http://polskieubezpieczenia.pl/

Gabinet stomatologiczny Rzeszów

http://www.eurodentalclinik.pl/

Kwiaciarnia Rzeszów

http://www.tropikalnyogrod.pl/

Zdjęcia ślubne Warszawa

http://www.emhara.pl
     
 
 
     

Katalog firm poświęcony działalności biznesowej w Polsce. Baza danych i wyszukiwarka firm skupiająca biznes zarówno w większych miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańska, oraz w pozostałych miejscowościach.


Katalog Polskiego Biznesu