Biznes

katalog firm
 
Biznes Katalog - Home Mapa strony Kontakt
Biznes

Katalog Firm

Katalog biznesowy to zbiór firmowych witryn. Katalog oparty jest na profesjonalnym, rozbudowanym i wydajnym skrypcie. Wpisy umieszczane w katalogu są moderowane, to daje pewność że znajdują się w nim tylko wartościowe strony. Zachęcamy do umieszczania długich unikalnych opisów stron. Wpisy są darmowe, a to daje wspaniałą okazję do promocji Państwa firmy w Internecie.

     
                                   

Biznes News

 • 23-05-2018

Czym jest i jak osiągnąć sukces w e-commerce?

Pojęcie e-commerce jest w kraju nad Wisłą coraz bardziej popularne, żeby nie powiedzieć - oklepane. Odniesienie sukcesu w tej branży nikogo już nie dziwi. Zwłaszcza, że chyba już każdy korzystał, bądź aktualnie korzysta z rozwiązań, jakie niesie ono ze sobą. Niestety często dochodzi do nadużycia tego pojęcia, wynikającego przede wszystkim z braku elementarnej wiedzy na jego temat.

Gospodarka z wykorzystaniem Internetu

Istnieje mnóstwo internetowych narzędzi, które pracują na zasadach e-commerce. Możemy stworzyć blog e-commerce, oprogramowanie e-commerce, a także... bankowość e-commerce. Wszystkie te pojęcia opierają się na jednej, prostej zasadzie - gospodarce internetowej.

I nie chodzi tu wyłącznie o to, że w wolnym tłumaczeniu e-commerce jest właśnie... gospodarką internetową. Można powiedzieć, że jest to ogół narzędzi, wykorzystywanych do zarabiania w internecie. I to na różne, często nawet niezdefiniowane metody.

Blog e-commerce, a może... sklep internetowy?

Prowadząc blog e-commerce, możemy zarabiać na dużej ilości odsłon, udostępniając dobre i treściwe artykuły. Oprogramowanie tego typu pomoże nam z kolei sprzedawać własne produkty w Sieci. Wreszcie, za pomocą zintegrowanych i wielokanałowych, bankowych systemów e-commerce, możemy realizować płatności, przelewać pieniądze a nawet autoryzować transakcje za pomocą wielu zaawansowanych, wielopłaszczyznowych metod.
Idea ta jest zaprzeczeniem teorii, lansowanej zresztą przez wiele osób, w której narzędzia wykorzystujące gospodarkę internetową przypisuje się wyłącznie do grupy programów obsługujących sklepy internetowe. W rzeczywistości pojęcie to jest znacznie szersze i - jak na dzisiejsze realia - stało się czymś autentycznym i niezwykle naturalnym.

Rodzaje e-commerce

Systemy wykorzystujące ideę gospodarki internetowej mogą występować w czterech modyfikacjach, których decydującym kryterium jest relacja przedsiębiorcami i konsumentami.
 • B2B (business-to-business) – to pierwszy rodzaj transakcji biznesowych, zawieranych pomiędzy dwoma (lub kilkoma) przedsiębiorcami.
 • B2C (business-to-consumer) – to wszystkie transakcje, zawierane pomiędzy przedsiębiorcą a konsumentem,
 • C2C (consumer-to-consumer) – to wszystkie transakcje, zawierane pomiędzy klientami (konsumentami),
 • C2B (consumer-to-business) – to rzadko występujący model e-commerce, obejmujący transakcje między konsumentem a przedsiębiorcą.

Jak osiągnąć sukces w e-commerce?

 • Chcąc osiągnąć sukces w e-commerce, należy pamiętać o kilku istotnych krokach, jakie należy przedsięwziąć.
 • Odnalezienie własnego pomysłu na biznes. Najlepiej, jeśli będzie to biznes niszowy, będący jednocześnie pasją.
 • Wygląd strony - nieważne, jakie usługi (bądź produkty) są udostępniane. Ważne, żeby odbywało się to w oparciu o prosty i przejrzysty interfejs!
 • Logo i nazwa, które przyciągają i wpadają w pamięć.
 • SEO, czyli optymalnie wykorzystany potencjał, jaki niesie ze sobą pozycjonowanie.
 • Marketing, który jest niezbędny by wypromować realizowane w ramach e-commerce usługi.
 • Dostępność na różnych urządzeniach (responsywność strony).
 • Odpowiedni content, przyciągający odbiorców i budujący pozytywny obraz marki.

Podsumowując, e-commerce stało się częścią życia i czymś więcej, niż tylko handlem w internecie. Czy warto wykorzystać jego potencjał? Z pewnością tak!
           
     

Polecamy:

     

Ranking firm

Kancelaria Prawno-Patentowa NOVELPAT

śr. ocena: 4.99 oceniany: 560 razy

ILS Nieruchomości- POLSKA, BUŁGARIA i ..

śr. ocena: 4.92 oceniany: 237 razy

Pomorska Giełda Nieruchomości

śr. ocena: 3.86 oceniany: 284 razy

Kancelaria LEXIS

śr. ocena: 4.96 oceniany: 104 razy

Bilety do Anglii, autokary/autobusy

śr. ocena: 4.85 oceniany: 67 razy

Zobacz cały ranking

Wpisy wyróżnione

Osiedle domów Warszawa

http://www.terra-development.pl

Porównywarka ubezpieczeniowa

http://polskieubezpieczenia.pl/

Gabinet stomatologiczny Rzeszów

http://www.eurodentalclinik.pl/

Kwiaciarnia Rzeszów

http://www.tropikalnyogrod.pl/

Zdjęcia ślubne Warszawa

http://www.emhara.pl
     
 
 
     

Katalog firm poświęcony działalności biznesowej w Polsce. Baza danych i wyszukiwarka firm skupiająca biznes zarówno w większych miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańska, oraz w pozostałych miejscowościach.


Katalog Polskiego Biznesu