Biznes

katalog firm
 
Biznes Katalog - Home Mapa strony Kontakt
Biznes

Katalog Firm

Katalog biznesowy to zbiór firmowych witryn. Katalog oparty jest na profesjonalnym, rozbudowanym i wydajnym skrypcie. Wpisy umieszczane w katalogu są moderowane, to daje pewność że znajdują się w nim tylko wartościowe strony. Zachęcamy do umieszczania długich unikalnych opisów stron. Wpisy są darmowe, a to daje wspaniałą okazję do promocji Państwa firmy w Internecie.

     
                                   

Biznes News

  • 02-02-2018

Brexit obnażył niedoskonałości UE. Jednak czy wyjście Brytyjczyków ze struktur unijnych naprawdę im się opłaci?

Gdy powstawały podwaliny dzisiejszej Unii Europejskiej, ojcowie założyciele wierzyli w słuszność tego rodzaju rozwiązania i przewidywali, że zjednoczona Europa będzie w przyszłości najlepszym prawno-gospodarczym tworem w dziejach ludzkiej cywilizacji. Niestety, z upływem czasu okazało się, że Wspólnota Europejska wcale nie jest taka doskonała, a początkowa wizja idealnego wielonarodowego państwa okazała się zwykłą utopią.

Więcej szkód niż korzyści

O słabości strukturalnej, politycznej i mentalnej Unii Europejskiej (UE) najdobitniej pokazał przykład Wielkiej Brytanii i jej referendum z 23 czerwca 2016 r., w którym ponad połowa obywateli tego kraju opowiedziała się za wyjściem Wielkiej Brytanii z UE (dalej Brexit). Dziś trudno jest podać jednoznaczne pozytywne strony wyjścia UK ze Wspólnoty. Według niektórych, Brexit może być impulsem dla całej Unii do przeprowadzenia głębokich reform i jeszcze większej integracji wewnętrznej krajów członkowskich. Jednak zdecydowanie więcej jest negatywnych skutków takiego ruchu Brytyjczyków.

Unia bez Wielkiej Brytanii

Brexit bez wątpienia sprawi, że UE będzie nie tyle zmniejsza, ale przed wszystkim bardziej podzielona. Czytając „Instytucje i prawo Unii Europejskiej. Podręcznik dla kierunków prawa” można z dużą dozą prawdopodobieństwa zakładać, że po wystąpieniu Wielkiej Brytanii ze struktur UE wzmocnieniu ulegną partie populistyczne oraz ruchy separatystyczne w wielu krajach Europy. Już dziś echa Brexitu słychać w Szkocji oraz Irlandii. Ucierpi również budżet Wspólnoty zasilany dotychczas miliardami funtów brytyjskich. Na szwank wystawiona zostanie także polityka zagraniczna oraz bezpieczeństwo UE. Wielka Brytania od lat przedstawiana jest jako kraj o nienagannej dyplomacji oraz jest jedną ze światowych potęg militarnych.

Brexit strzałem w stopę na własne życzenie

Według ekspertów, Brexit nie będzie rozwiązaniem żadnego z problemów, z którymi boryka się obecnie Wielka Brytania. Racjonalnie patrząc, Brytyjczycy wcale nie zaoszczędzą zakręcając kurek z pieniędzmi płynącymi do UE. Aby handlować z Europą będą musieli nadal płacić do unijnej kasy, podobnie, jak ma to miejsce w przypadku Norwegów. Padają głosy, że Brexit będzie szkodliwy dla brytyjskiej gospodarki, co może w przyszłości doprowadzić do jej recesji. Już w 2017 r. Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) ocenił, że brytyjska gospodarka skurczy się o 0,8 proc., a w 2019 r. produkcja dóbr i usług zmniejszy się o ok. 5,5 procent. Zakłada się również zmniejszenie wymiany handlowej oraz przepływu kapitału z innymi krajami europejskimi, a także zmniejszenie inwestycji oraz zwiększenia niestabilności rynków finansowych.
           
     

Polecamy:

     

Ranking firm

Kancelaria Prawno-Patentowa NOVELPAT

śr. ocena: 4.99 oceniany: 560 razy

ILS Nieruchomości- POLSKA, BUŁGARIA i ..

śr. ocena: 4.92 oceniany: 237 razy

Pomorska Giełda Nieruchomości

śr. ocena: 3.86 oceniany: 284 razy

Kancelaria LEXIS

śr. ocena: 4.96 oceniany: 104 razy

Bilety do Anglii, autokary/autobusy

śr. ocena: 4.85 oceniany: 67 razy

Zobacz cały ranking

Wpisy wyróżnione

Osiedle domów Warszawa

http://www.terra-development.pl

Porównywarka ubezpieczeniowa

http://polskieubezpieczenia.pl/

Gabinet stomatologiczny Rzeszów

http://www.eurodentalclinik.pl/

Kwiaciarnia Rzeszów

http://www.tropikalnyogrod.pl/

Zdjęcia ślubne Warszawa

http://www.emhara.pl
     
 
 
     

Katalog firm poświęcony działalności biznesowej w Polsce. Baza danych i wyszukiwarka firm skupiająca biznes zarówno w większych miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańska, oraz w pozostałych miejscowościach.


Katalog Polskiego Biznesu